رئیس شرکت وَلو اکس‌باکس سری اکس را به پلی‌استیشن ۵ ترجیح می‌دهد

رئیس شرکت وَلو اکس‌باکس سری اکس را به پلی‌استیشن ۵ ترجیح می‌دهد

نظر شرکت ولو (Valve) و سران آن همیشه در مورد کنسول‌های مختلف جذاب و شنیدنی بوده است و حالا که به لانچ کنسول‌های نسل بعدی نزدیک می‌شویم نیز دیدگاه آن‌ها باید جالب باشد. این شرکت مدتی پیش عنوان Half-Life: Alyx را برای واقعیت مجازی عرضه کرد و همچنان با قدرت از Dota 2 پشتیبانی می‌کند اما رئیس این شرکت چه احساسی در مورد کنسول‌های نسل بعدی دارد؟

آقای گیب نویل طی یک مصاحبه‌ای با پلتفرم خبری The Project از نیوزلند نظر خود را درباره کنسول ها منتشر کرده این شخص درباره سوال کدام یک از کنسول‌های نسل بعدی برای شما جذاب تر هست و دلیل این انتخاب  چیست، او در جواب گفت:

اکس‌باکس چون بهتر است! من هیچ سهام یا سودی در رقابت بین کنسول‌های نسل بعدی کسب نمی‌کنم چرا که مشخصاََ ما برروی رایانه‌های شخصی تمرکز داریم اما بین دو کنسول مطمئناََ اکس‌باکس را انتخاب می‌کنم.

این می‌تواند صرفاََ یک نظر شخصی باشد چرا که لاین‌آپ دو شرکت سونی و مایکروسافت کاملاََ متفاوت از یکدیگر هستند و در نسل آینده مسیر دو شرکت و استراتژی آن‌ها نسبت به یکدیگر تغییر کرده است

هر دو کنسول نسل بعدی اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵ در تعطیلات امسال برای بازی‌بازان در دسترس قرار خواهند گرفت. شرکت سونی هنوز هیچ تاریخ رسمی را اعلام نکرده است اما ایمی هود (Amy Hood)، یکی از مدیران مایکروسافت، در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود آن‌ها همچنان برنامه دارند اکس‌باکس سری اکس را در آبان (نوامبر) عرضه کنند.

تا به این لحظه توسعه‌دهندگان مختلفی از دو کنسول نسل بعدی تعریف کرده‌اند و هر کدام دیدگاه خود را دارند و این نشان می‌دهد دو پلتفرم قدرت مشابهی را ارائه می‌دهد و سازندگان با توجه به دیدگاه‌های خود پلتفرم مورد نظر را انتخاب می‌کنند. برخی از آن‌ها تکنولوژی صدای پلی‌استیشن ۵ یعنی Tempest را یک نوآوری جذاب خطاب کرده‌اند و برخی قدرت پردازش اکس‌باکس سری اکس را ستایش می‌کنند. مخاطبین در نهایت باید طبق سلیقه‌ی خود و انتظاراتی که از نسل بعد دارند یکی از دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس را انتخاب کنند. تا به این لحظه محور اصلی بازاریابی سونی درایو SSD، انحصاری‌های متعدد و تکنولوژی Tempest بوده است در حالی که مایکروسافت برروی قدرت بیشتر، سرویس گیم‌پس و دسترسی برای همگان مانور می‌دهد.

نظرات بازدیدکنندگان